Kolejne przygody Eberharda Mocka, czyli “Diabeł stróż” Marka Krajewskiego

Marek Krajewski to jeden z moich ulubionych polskich autorów, jeśli chodzi o literaturę kryminalną. Czytałam wiele jego książek, ale szczególnie cenię sobie te, w których głównym bohaterem jest Eberhard Mock. Kilka dni temu miałam okazję przeczytać jego najnowszą powieść pt. “Diabeł stróż“, która zrobiła na mnie dość spore wrażenie. Książkę przeczytałam w przeciągu jednego wieczoru, co świadczyć może tylko o tym, jak bardzo mi ona przypadła do gustu. Zachęcam każdego do przeczytania, na pewno nie będziecie się nudzić podczas lektury. 

 Ruletka we Wrocławiu

Głównym bohaterem powieści jest Eberhard Mock, który pracuje jako radca kryminalny. Akcja powieści toczy się w połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku we Wrocławiu. Pewnego dnia zostaje porwany, a potem zamordowany urzędnik pocztowy. Co więcej, kilka dni później ginie także jego kochanka, a ich wspólne dziecko zostaje praktycznie bez żadnej opieki. Chłopiec jest niepełnosprawny, nie mówi, więc ciężko jest się z nim porozumieć. Trafia on całkiem przypadkiem pod opiekę naszego radcy, który próbuje zrobić wszystko, aby doprowadzić do rozwiązania tych kryminalnych zbrodni. Musi jednak wniknąć w świat, którego nie zna, a to wiąże się z niebezpieczeństwami. Na domiar złego Rolf znika, a to dla Mocka oznacza jeszcze większe kłopoty. Czy uda się odnaleźć chłopca? Czy nasz główny bohater rozwiąże zagadkę i dowie się, kto zabił rodziców Rolfa? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Czy uda się znaleźć morderców

Uwielbiam czytać powieści tego autora, gdyż niemal od początku wciągają czytelnika w swoją historię, i trzymają w napięciu aż do samego końca. Nigdy nie udało mi się jeszcze domyśleć, jakie będzie zakończenie danej historii, gdyż wszystko było tak zaskakujące, niespodziewane. Bardzo podoba mi się mroczność tej książki, ciemna strona Wrocławia przyciąga. Bohaterowie wykreowani są dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Warto czytać Krajewskiego.