Marek Krajewski, nowa powieść już w październiku 2021

Marek Krajewski jest polskim pisarzem. Tworzy głównie kryminały i thrillery. W październiku ukaże się jego kolejna książka. Jeśli jeszcze nie poznałeś tego autora, czas nadrobić zaległości.

Kto to taki?

Marek Krajewski z wykształcenia jest filologiem klasycznym, specjalistą w zakresie językoznawstwa łacińskiego. Kiedyś był wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim, jednak od 2007 roku zawodowo poświęcił się pisaniu.  Autor ma swoim koncie 27 książek. Stworzył cykl kryminałów, gdzie głównym bohaterem jest Ebarhard Mock. Ich tytuły to: “Śmierć w Breslau”, “Koniec świata w Breslau”, “Widma w mieście Breslau”,” Festung Breslau”, “Dżuma w Breslau” i “Głowa minotaura”.

Doceniany autor

Twórczość Marka Krajewskiego doceniają krytycy. Autor w 2005 roku zdobył Paszport „Polityki” oraz Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005 roku. Umieszczając akcję swoich powieści we Wrocławiu, przyczynił się do promocji miasta. Został wybrany Ambasadorem Wrocławia. W 2019 rok Andrzej Duda odznaczył go Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Diabeł stróż, nowa powieść Marka Krajewskiego

Książka “Diabeł stróż” ukaże się 27 października 2021 roku nakładem wydawnictwa Znak. Czego mogą spodziewać się czytelnicy?

Akcja dzieje się latem 1934 roku. Pojawia się w niej, znany już czytelnikom, Eberhard Mock. Znajduje się w trudnej sytuacji, ponieważ prowadzi trudne śledztwo w sprawie zabójstwa oraz opiekuje się osieroconym chłopcem. Ofiarą jest urzędnik pocztowy, który był gburem i samotnikiem i właściwie nic więcej o nim nie wiadomo. Ciekawym wątkiem jest chłopiec, którym zajmuje się Eberhard. Jest jedynym świadkiem, który może rozpoznać sprawcę innej zbrodni, dlatego bohater nie chce go przekazać urzędnikom zajmującym się adopcją dzieci. Niestety opieka nad nim jest trudna, ponieważ chłopak jest dzieckiem autystycznym i nie mówi. Całość akcji dzieje się we Wrocławiu, gdzie w spelunkach pełno jest przerażających ludzi o specyficznych definicjach moralności. Ciekawa jest również sama okładka. Na czarnym tle znajduje się czerwona ruletka. Rolę kulki pełni trupia czaszka, zapewne jest to nawiązanie do treści. Za swoją twórczość autor wielokrotnie otrzymał wiele prestiżowych nagród, więc zapewne i ta książka przypadnie czytelnikom do gustu.