Jak radzić sobie z bezsennością?

Bezsenność sprawia, że nasze życie staje się nie do wytrzymania. Jesteśmy przemęczeni, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować i pracować. Stwarzamy spore zagrożenie – sobie, ale również innym, w końcu wielu z nas to kierowcy, na dodatek ludzie wykonujący takie zawody, które cechują się sporą odpowiedzialnością. Zresztą nawet taka osoba, która pracuje jako powiedzmy informatyk, a dojeżdża do pracy autobusem, nie powinna zakładać, że bezsenność może być deprecjonowana. Brak snu skraca nasze życie, przyczynia się do powstawania wielu chorób, nie mówiąc już o tym, iż w ekstremalnych przypadkach może spowodować relatywnie szybką śmierć – są przecież przypadku zgonów, których powodem jest właśnie długotrwały brak odpoczynku nocnego. Jak w takim razie radzić sobie z bezsennością? Oczywiście takim lekarzem, który jak najbardziej będzie w stanie nam pomóc jest psycholog warszawa .

Naprawdę nie wydaje się jakoś, aby deprecjonowanie znaczenia psychologów było wskazane. Rozmowa z takim człowiekiem może sprawić, iż będziemy w stanie pozbyć się chronicznych problemów ze snem.

Przyjęło się jakoś myśleć w Polsce – chociaż oczywiście nie dotyczy do każdego, że co jak co, ale psycholog warszawa nie należy do przesadnie pomocnych osób. Wiele można zrozumieć, ale nie taką ignorancję! Przecież psycholog, który do swojego zawodu podchodzi w bardzo profesjonalny sposób nie jest jakimś ewenementem. Wiadoma kwestia, iż bardzo wielu psychologów to ludzie z przypadku – chyba każdy humanistyczny kierunek studiów jest pod tym względem niekorzystnym przykładem, ale nie można generalizować! Jest bardzo wielu Polaków, którym wizyty u psychologa pomogły – między innymi z właśnie bezsennością. Chociaż oczywiście nie można się oszukiwać – bardzo istotne jest to, aby zdawać sobie sobie sprawę z potęgi psychologii, ale jednak w wielu przypadkach wizyta u psychiatry, a więc leczenie farmakologiczne, jest czymś niezbędnym. Czyli w bardzo dużym skrócie – aby radzić sobie z bezsennością, trzeba najpierw poradzić sobie z własnymi lękami i stereotypami. Stereotyp kiepskiego psychologa, który sam potrzebuje pomocy, nadal pokutuje w polskim społeczeństwie, co niestety przyczynia się do tego, że pod względem osób z nerwicą, depresją, poczuciem życiowej beznadziei oraz pustki, jesteśmy w europejskiej czołówce. Zapewne gdybyśmy chętniej dali sobie pomóc, zdawali sobie sprawę z tego, że psycholog warszawa nie gryzie, to wszystko potoczyłoby się lepiej. W wielu przypadkach.